Dnia 29 października 2018 roku 24 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu wzięło udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Młodzież wykazała się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz praktyczną umiejętnością posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Zwycięzcami etapu szkolnego turnieju w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
Gimnazjum:
I miejsce – Kamińska Wiktoria – klasa III b
II miejsce – Mierwa Kinga– klasa III c
III miejsce – Andrzejewski Mikołaj– klasa III a
IV miejsce – Strzyżewska Zuzanna– klasa III a
V miejsce – Kujawka Julia – klasa III a
Szkoła ponadgimnazjalna:
I miejsce – Stopa Weronika– klasa IV Technikum
II miejsce – Kistowska Karolina– klasa IV Technikum
III miejsce – Olearczyk Wojciech – klasa II Technikum
IV miejsce – Leppert Jan – klasa IV Technikum
V miejsce – Babiarz Weronika– klasa IV Technikum
VI miejsce – Kamińska Sandra – klasa IV Technikum
VII miejsce – Wójcik Szymon– klasa III Technikum
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach konkursowych !!!
Zwycięzcy etapu szkolnego reprezentować będą ZSP w Samostrzelu w eliminacjach gminnych, które odbędą się 7 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Ekonomiczno-Administracyjnym w Sadkach.
Materiał: Adrianna Grzegorek-Trybuszewska
